Notícies

PREMI AL MILLOR DOCUMENTAL
El sueño de Baobab, dirigida per Laura Hernández (Girona)
MENCIÓ ESPECIAL DEL JURAT DE DOCUMENTAL
Guests of space, dirigida per Alba Mora (Girona)

PREMI AL MILLOR CURTMETRATGE
Carta de Francia, dirigida per Diego López Cotillo (Madrid)
PREMI A LA MILLOR DIRECCIÓ
Vermell en l'aigua, dirigida per Mikel Gurrea i Isona Rigau (Terrades)
PREMI AL MILLOR GUIÓ
A Edmond Custals, Andreu Fernández, Fran Gómez, Ruben Lojo, Antonio Sánchez i Carles Sánchez Real 
per Bingo, dirigida per Antonio Sánchez de la Torre (Girona)
PREMI A LA MILLOR FOTOGRAFIA
A Marcos Marin
per Vermell en l'aigua, dirigida per Mikel Gurrea i Isona Rigau (Terrades)
PREMI AL MILLOR MUNTATGE
A TrastoStudios
per Gargots, dirigida per Joan Moliner (Palafrugell)
PREMI A LA MILLOR INTERPRETACIÓ MASCULINA
A Jorge Carcassona
pel seu paper a Septiembre, dirigida per Julio de la Fuente (Oviedo)
PREMI A LA MILLOR INTERPRETACIÓ FEMENINA
A Montse German
pel seu paper a Carta de Francia, dirigida per Diego López Cotillo (Madrid)
MENCIONS ESPECIALS DEL JURAT DE FICCIÓ
Matermagna, dirigida per un col·lectiu de professors de Palafrugell
Camins, silencis i somriures, dirigida per un grup d'alumnes de l'escola de Celrà
Solace, dirigida per Jared Katsiane (Boston)

PREMI XAVIER CUGAT DE LA MÚSICA 
Pel compositor Carles Cases

Lluís Valentí
INCLUDEPICTURE "cid:Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la." \* MERGEFORMATINET

INCLUDEPICTURE "cid:Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la." \* MERGEFORMATINET

HYPERLINK "http://www.artimaniac.com/"

banner inscripcionsgaudi2020 webacc

@academiacinecat

Aquest lloc fa servir cookies, pròpies i de terceres entitats, per a finalitats estadístiques i d’anàlisi de la navegació dels usuaris a fi d’oferir-los un millor servei. Si vol conèixer més sobre les cookies i l’ús que en fem, consulti la nostra Política de Cookies.