Lauréats - XI Prix Gaudí


  • Millor pel·lícula

    LES DISTÀNCIES, dirigida per Elena Trapé, escrita per Elena Trapé, Miguel Ibáñez Monroy i Josan Hatero i produïda per Coming Soon Films (Marta Ramírez) i producció associada de Televisió de Catalunya (Cruz Rodríguez), Busse&Halberschmidt (Marcelo Busse), Miss Wasabi Films (Isabel Coixet) i la participació de TVE i Movistar+.

    Millor pel·lícula en llengua no catalana

    ENTRE DOS AGUAS, dirigida per Isaki Lacuesta, escrita per Isaki Lacuesta, Isa Campo i Fran Araújo i produïda per La Termita Films S.L. (Isa Campo), BTeam S.L. (Alex Lafuente), All Go Movies S.L. (Álvaro Alonso), Mallerich Films Paco Poch (Paco Poch), amb producció associada de Bord Cadre Films (Dan Wechsler) i Studio Indie Productions (Rodrigo Tarazona), amb la participació de Televisió de Catalunya, Canal Sur i Movistar+.

    Millor direcció

    Isaki Lacuesta, per ENTRE DOS AGUAS

    Millor guió

    Celia Rico, per VIAJE AL CUARTO DE UNA MADRE

    Millor protagonista femenina

    Lola Dueñas, per VIAJE AL CUARTO DE UNA MADRE

    Millor protagonista masculí

    Israel Gómez Romero, per ENTRE DOS AGUAS

    Millor direcció de producció

    Eduard Vallès i Hanga Kurucz, per EL FOTÓGRAFO DE MAUTHAUSEN


  • Millor Pel·lícula Documental
    Petitet, dirigida i escrita per Carles Bosch i produïda per Lastor Media (Tono Folguera i Carles Bosch), Turkana Films (Rosa Maria Fusté i Alfonso Par), Vilaüt Films (Sergi Moreno) i Televisió de Catalunya (Jordi Ambròs).

    Millor Curtmetratge
    La última Virgen, dirigit per Bàrbara Farré, escrit per Bàrbara Farré i Lucas Casanovas i produït per Escac Films (Sergi Casamitjana i Lita Roig).

    Millor Pel·lícula per a Televisió
    Vida Privada, dirigida per Sílvia Munt, escrita per Coral Cruz, basada en la novel·la de J.M de Sagarra i produïda per Oberon Cinematogràfica (Antonio Chavarrías), amb coproducció de Televisió de Catalunya (Oriol Sala-Patau i Cruz Rodríguez).

    Millor Pel·lícula d'Animació
    Memòries d'un home en pijama, dirigida per Carlos Fernández de Vigo, escrita per Paco Roca, Ángel de la Cruz i Diana López Varela i produïda per Dream Team Concept (Jordi Mendieta i Ángel de la Cruz), LadyBug (Ángel de la Cruz) i Hampa Studio (Alejandro Cervantes).

    Millor Direcció Artística
    Rosa Ros, per El Fotógrafo De Mauthausen

    Millor Actriu Secundària
    Anna Castillo, per Viaje Al Cuarto De Una Madre

    Millor Actor Secundari
    Oriol Pla, per Petra


  • Millor Muntatge
    Sergi Dies, per Entre Dos Aguas

    Millor Música Original
    Kiko Veneno i Raül Refree, per Entre Dos Aguas

    Millor Fotografia
    Diego Dussuel, per Entre Dos Aguas

    Millor Vestuari
    Mercè Paloma, per El Fotógrafo De Mauthausen

    Millor So
    Alejandro Castillo i Amanda Villavieja, per Entre Dos Aguas

    Millors Efectes Visuals
    Laura Pedro, Lluís Rivera i Ricard Barriga, per Superlópez

    Millor Maquillatge i Perruqueria
    Caitlin Acheson i Jesús Martos,per El Fotógrafo De Mauthausen

    Millor Pel·lícula Europea
    Cold War, dirigida i escrita per Pawel Pawlikowski i produïda per MK2 Productions, Apocalypso Pictures, Film4, Opus Film, Protagonist i BFI Film Fund.

Aquest lloc fa servir cookies, pròpies i de terceres entitats, per a finalitats estadístiques i d’anàlisi de la navegació dels usuaris a fi d’oferir-los un millor servei. Si vol conèixer més sobre les cookies i l’ús que en fem, consulti la nostra Política de Cookies.